Jihočeští cedulkáři

Čas od času každý z nás narazí na nějakou cedulku iniciativního samovýrobce, který sděluje své příkazy a zákazy ostatním.
Když jsem před pár lety objevila v jihočeském Rožmberku cedulku s nápisem „Vážení blbouni“, velmi mne zaujala. Neodolala jsem, sdělení jsem vyfotila a s dámou, které byla výhružná slova adresována, jsem přátelsky pohovořila. Pokochat se můžete tady.
Tento týden mi Láďa, jenž zavítal do Brlohu (taktéž v Jižních Čechách), poslal další zajímavou cedulku. Vlastně hned dvě. Zdá se, že mezi Jihočechy je hodně vášnivých cedulkářů:

(c) Láďa K.

3 komentářů

  1. Moudrý dědečekKdyž jsem byl hodně malej, že jsem ještě neměl svěřeny klíče od bytu i když jsem už chodil do školy, sesmolil jsem také "tabulku". Napsal jsem na čtvrtku papíru nápis "Kdo tu tašku ukradne je vůl!" a své školní břemeno se zmíněnou tabulkou jsem zavěsil za venkovní kouli vstupních dveří do našeho bytu ve 2NP v celkově 6NP žižkovského činžáku s výtahem a šel trávit odpoledne na ulici. Dědeček Jan z máminy strany – penzionovaný řídící kantor, který mne navštívil a klíče od našeho bytu měl, mi tehdy musel pracně vysvětlovat, že mnou vytvořená tabulka není vhodná, nýbrž volovina napadající sousedy. Přes mé vášnivé "logické protiargumenty" jsem ho nakonec přece jen pochopil a s tabulkami nikdy nepokračoval.Shrnutí: V článku zmínění tvůrci tabulek z JČ patrně neměli moudrého dědečka ani babičku.

  2. Potvrzuji výše napsané… 😀 Hned v mé vísce by se našlo spousta cedulí hlavně co se psích h… výkalů týče. Hodně se toho pohledalo po Šumavě – např. Tady končí Evropská unie a začíná Pohádková rezervace. Nebo Tento projekt není podporován z fondů EU. Podporujete jej sami tím, že jej navštívíte. Doplněno mísou WC osázenou květinami a prkýnko je modré s hvězdami EU… Kdo zná Turnerovu chatu u Vydry, tak tam je zase cedule o tom, že neposlušné děti budou odchyceny a utraceny… 🙂 Zde na jihu to opravdu kvete! I když ta Šumava je částečně už Západ… 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *