Konec telefonování za volantem?

Tak nám prý pan ministr Bárta z VV (Věci veřejné) chce zakázat telefonovat za volantem, přestože bude hovor probíhat přes handsfree. Vymyslel pěknou VV (rozuměj velkou volovinu)…

Když o tom tak přemýšlím, zakázala bych telefonovat za volantem chlapům, anébrž nedokážou (jak je vědecky dokázáno) konat pořádně dvě činnosti najednou. Připouštím sice, že při telefonování je moje pozornost lehce rozptýlena, ovšem v tom případě panu ministrovi navrhuji, aby řidičům zákon zakazoval taktéž vykecávat se za jízdy se spolujezdci, protože jde v podstatě o to samé. V některých případech (například pokud vezete prudící tchyni či drahou polovičku) je řidičovo soustředění nahlodáno daleko víc, než kdyby právě volal na erotickou linku.

Určitě bych ale víc postihovala blbce, kteří nemají pár stovek na hadsfree, drží si telefon u ucha a občas po silnici kličkují víc než dvoupromilový opilec. Je zajímavé, že většinou jde o blondýny či kravaťáky sedící v luxusním voze.

Chápu, že se pan Bárta chce zapsat do dějin ministerstva dopravy něčím revolučním. Měl by si však uvědomit, že víc než hovor přes handsfree ohrožuje řidiče tragický stav našich silnic a dálnic. Při jízdě na tankodromu, který se oficiálně jmenuje D1, se z vás stává potencionální sebevrah, i když se plně věnujete řízení.

Navrhovala bych Věci veřejné přejmenovat na Vymýšlející voloviny…

9 komentářů

  1. Plně s tebou souhlasím Yfčo. I když s těma chlapama až tak úplně pravdu nemáš, protože já třeba dvě věci najednou dělat dokážu. Třeba koukat na bednu a chlastat pivo. :-)) Ale držet jednou rukou mobil a druhou volant je fakt na hovno. Pokud máš HS, tak taky nevidim problém.

  2. Tož, jsem ráda, že pan ministr enel laškoval a chtěl vyvolat diskusi. ;o)) Kdyby se radši, kluk jeden ušatej, zabýval něčím důležitějším…

  3. GestikulátořiJá bych působnost zákona omezila pouze na jedince, kteří nejsou schopni říct jedinou větu bez toho, aby kolem sebe nemávali rukama, jako větrný mlýn. Ti jsou za volantem bez handsfree docela nebezpečná zbraň.

  4. Myslím,že většině z nás by se nežilo klidně, když bychom při telefonování někoho porazili a zabili. Řidič má řídit a ne si plést auto s kanceláří. Auto je zbraň jako každá jiná, když někoho zabiješ autem, jsi vrah, protože víš, že když se nevěnuješ řízení, můžeš někoho zabít. Je to podobné, jako když řídíš opilý, taky jsi si vědom, že je velká pravděpodobnost, že někoho při své alkoholové jízdě zabiješ.

  5. Pajo…… držet za jízdy v ruce telefon a telefonovat je zákonem zakázáno. To samozřejmě nezpochybňuji a plně s tím souhlasím. Ovšem pokud telefonuješ přes HF, tak máš obě ruce k dispozici a můžeš bez problémů řídit. Kdo je schopný za jízdy mluvit se spolujezdcem (či spolujezdni), aniž by to mělo vliv na řízení, tak může přes HF klidně telefonovat. Bárta chtěl zakázat i telefonování přes HF, což byl nesmysl…Pokud jde o alkohol, jsem pro nulovou toleranci.

  6. Obávám se, že na vymýšlení volovin nejsou experti jen VV, ale že by si mohli podat ruce napříč všemi politickými stranami… :o))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *