Už jste jeli dvatisícešestsetdvacetšestkou?

Tramvaj s číslem 2626 jsem viděla na Masarykově nádraží v Praze. Nevíte, kam jezdí?

Dostala jsem letos od jedné ze svých zákaznic nový mobil, který disponuje foťáčkem. Kvalita sice není nic moc (jak je vidět na fotografiích), proto ho skoro vůbec nepoužívám, ale k zaznamenání zajímavých momentek postačuje.

V červenci jsem se při potulkách centrem Prahy potkala se zajímavou tramvají. Napadlo mne, že pražský Dopravní podnik začal kompenzovat neustálé zdražování jízdenek zavedením nových linek.

Inu, posuďte sami:

Tramvaj číslo 2626 právě přijela na Masarykovo nádraží...

Dvatisícešestsetdvacetšestka na Masaryčce…

Když jsem se doplazila na nástupní ostrůvek, otázala jsem se postarší dámy (je na fotografii zvěčnělá vpravo se dvěma taškami v rukou), zda si povšimla té tramvaje s podivným číslem. Bylo mi jasné, že to je nepovedená šestadvacítka.

„Zrovna vo tom přemýšlím,“ řekla mi.

„A nevíte, kam ta tramvaj jela?“ povídám.

„Doprava,“ odvětila mi ona dobrá žena s kamenným výrazem ve tváři.

0 komentářů

  1. Tu tramvaj jsem taky viděla, ale nebyla jsem tak pohotová. Než jsem si v mobilu zapnula foťák tak mi ujela. Taky by mě zajímalo co na to DP Praha. 🙂

  2. U Dopravních podniků se nic nedozvíš. Musíš na Dopravní dopravní podniky. Tahle tramvaj určitě patří jim.Anebo patří Dopravním podnikům a nenápadně upozorňuje na zdražení jízdného o sto procent (doufám, že sis už pořídila druhou lítačku – pro jistotu).Anebo mi hrabe.

  3. A mimochodem – doprava v Praze není až tak nudná. Jsa ducha mdlého jsem bohužel nevytáhl mobil, ale onehdy jsem měl čest jet tramvají č. 18 (nebo 1818, jak chcete), kde byly všechny cedulky „Cestující jsou povinni se za jízdy držet“ přelepeny pokynem „Cestující jsou povinni se za jízdy usmívat“. Nešlo neposlechnout. 🙂

  4. Zajímavá linka! :-)Pro Choroshe: Tyhle přepsaný cedulky jsem taky viděl. A ve vlaku zase bylo, že „Cestující jsou povinni nahýbat se z oken.“ Tam zase nějakej vtipálek umazal před „nenahýbat se“ to NE. 🙂

  5. Jen jestli to není taková ta rafinovaná politika, že za stejné jízdné můžeš mít daleko vyšší číslo tramvaje…

  6. Martine…… předevčírem jsem se prostřednictvím „kontaktovacího“ formuláře Dopravních podniků na záhadnou linku dotázala. Zatím nezodpovědní zodpovědní pracovníci mlčí…

  7. V pražskej tramvajích je pěknej bordel. Pořád samý výluky, teď už i podivný čísla. Na tu otázku ti Yfča nikdo neodpoví.

  8. Závada není na Vašem příjimačiJá asi vim, čim to je. V kabině řidiče mají takový centrální počítač, který je furt na sluníčko stejně jako chudák řidič. Starší verze jsou ještě inteligentě černý, pak se přehřívají a stávají se podobné věci jako je chyba na dipsleji ( posunutí, rozhození) nebo se pokaká hlášení, což je hodně znatelné, hlavně pak následují řidičovi rány do kraksny nebo absolutní vypnutí tramvaje pojistkami, což v létě neni moc poznat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *