Pomocníček

Z našeho kocourka Myšáka se vyklubal pěkný filuta.

Asi před týdnem ho obýváku zaujal náš multifunkční sušák na prádlo. Nejprve se zvědavě potuloval kolem a okukoval ladně visící svršky. Potom vyskočil na křeslo, natáhl se a ukradl ze sušáku jednu z mých nedosušených ponožek. S fuseklí v tlamičce hrdě přepochodoval obývák, proběhl předsíní a v Kátině pokojíčku ponožku položil pod konferenční stolek. Potom se vrátil do obýváku, šlohnul druhou ponožku a opět s ní pelášil ke Kátě. To opakoval několikrát a k mému údivu ponožky pároval, přestože nevisely vedle sebe. Při pátém úspěšném zlodějském pokusu si vybral Kátina tanga.

"Tak, a dost!" pravila jsem, prádlo jsem donesla zpátky na sušák a směrem k Myšákovi jsem pronesla důrazné NE. Odhopkal do předsíně a tam potrápil svými drápy škrábadlo. Do obýváku už se nevrátil, nejspíš se urazil.

Včera jsme s Jírou sledovali večerní zápas našich basketbalistek a mohutně jsme fandili. Jednak jsem v dávných dobách košíkovou hrála závodně, druhak je v reprezentačním týmu naše kamarádka Jana Veselá, kterou jsem samozřejmě před odjezdem na mistrovství Evropy do Itálie lehce poplivala, aby se jí držela mrška Štěstěna a Jana si tak mohla rozšířit rostoucí sbírku medajlí.

"Podívej se rychle na sušák," zašeptal najednou Jirka a máchnul pravačkou směrem k oknu.

Otočila jsem hlavu. Pod prádlem vykukovaly chlupaté nožičky, které se pomalu pohybovaly směrem dovnitř sušáku. Oba jsme vyprskli smíchy. Jen jsme to udělali, nožičky nabraly směr vzhůru a nad prádlem se objevila Myšákova hlava. Ten pacholek ručkoval po drátech tak dlouho, dokud se nedostal k visící ponožce, na niž měl zálusk. Jakmile ji sevřel do tlamičky, pustil se a vesele odběhnul do předsíně, kde svůj úlovek nechal ležet na koberci. Potom se vrátil k sušáku, vyskočil, znovu se zachytil packami za dráty a ručkoval si pro další fusekli.

Tentokrát jsem ono přísné NE nepronesla. Ale… nezabili byste ho?

Myšák...

Myšák s jedním ze svých úlovků…

0 komentářů

 1. Kočky jsou děsně vynalézavý, to je jasný. 🙂 Ten tvůj kocour je krásnej a hlavně hrozně šikovnej. :-)) A na basket se taky dívám, holky zatím hrajou dobře, doufám že obhájej titul!

 2. Honzo…… Myšák je fešák, ale je hyperaktivní, dost často říkáme, kam se na něj hrabe Kačaba, když byla malá. :o) Nejlepší je, když si mne začne ráno v půl čtvrté „lovit“. To bych ho nejraději zabila. :o)))Holky měly slabší rozjezd, možná že v prvním zápase kapku podcenily soupeřky, ale včera hrály skvěle. Taky doufám, že se přinejmenším dostanou do finále… ;o)

 3. to máte dobrý,že můžete ztracený fusekle svést na Myšáka, ale my kočku nemáme a stejně se nám ztrácej! Jinak díky, Hlodník jsem objevila včera a teprve kolem 1 v noci jsem se donutila jít spát.. ten smích mi prodlužil život nejméně o rok! 🙂

 4. ejo…… kdyby mne napadlo, že kočka může krást prádlo ze sušáku, pořídila bych si ji hned po svatbě, anébrž i u nás se víc jak dvacet let ztrácejí fusekle. Zatím jsem nevrlým výpadům svého chotě musela čelit sama, teď to budu samozřejmě svádět na nebohého Myšáka… ;o)Pokud ses při čtení Hlodníku vskutku prochechtala k tomu roku navíc, tak mne to velmi těší. :o))

 5. Ach je,Myšák je nádhernej… kotě v „dupacím období“? (Mívali jsme doma spoustu koček a ten dusot, co koťata v tomhle věku dokážou za noci vydávat, by člověk spíš připisoval kopytům stáda pakoňů, než čtyřem něžným tlapkám). Jinak, smála jsem se už od „ladně vysícího prádla“ a „fusekle v tlamičce“ mě málem srazila pod stůl… Ještě, že to takhle pozvolna stupňuješ, jinak by tvůj humor neléčil, ale rovnou zabíjel… 😉

 6. Yfčo, pozveš mě někdy,abych se mohl podívat na Myšáka a pohrát si s ním ? Anebo zvu já tebe, samozřejmě i s Myšákem. Jsem zvědav, jak budeš cestovat metrem i s kocourem…:o) Doposavad jsem viděl jen lidi, cestující s různými pejsky, kteří se v metru vesměs chovali způsobně a neokusovali z ostatních cestujících kousky masa k obědu. Asi byli doma před cestou dostatečně nasyceni svými páníčky nebo paničkami (jak je ženský rod od „páníček“?)

 7. Kdysi u nás bylo řečeno: Buď kočky, nebo sušák prádla! A tak jsem se přítomnosti sušáků prádla v bytě již dávno vzdala. I dál se chovám podle starého dobrého úsloví: Nestarejte se o výchovu kočky, kočka si vás vychová sama. Tož si to užívejte :o))))

 8. Alfo…… však Myšák už si nás vychovává. :o) Ale svého multifunkčního sušáku se vzdát nehodlám! :o) Před chvílí jsem pověsila novou várku, Myšák zatím chrápe v křesle, ale až se vzbudí, zcela jistě opět začne fuseklovat… ;o)

 9. Fuseklovat je krásné slovo,typické Yfčí, podobně jako „zmanželniti se“ – v onom případě se Yfča chtěla zmanželniti s Lacem Déžim. Další Yfčí slovo je „zaláskovat“ ve významu Zamilovat se do někoho, jak jsme se (my věrní) přesvědčili v jejích vzpomínkách na dětská školní léta…:o)

 10. Ano, navraťme se k přrodě a zapojme kočky a kocoury do domácích prací :)A plivalas asi dobře, páč Jana zatím patří k těm lepším…

 11. jayee…… hlavně ode mne Jana dostala pár zásadních taktických rad (jako házet balón do teho štrikovanýho a soupeřky masit tak, aby si toho rozhodčí nevšiml), jichž se zatím drží… ;o)))

 12. Jo, jo…Nám žere ponožky pračka…a na bojůvky máme Hobinku, fretku…skládám prádlo, ta smraďoška přiskočí, vytrhne mi fusekli z ruky a máchá a škube…

 13. MyšákČetla jsem si oba články o tvém kocourkovi. Moc hezky o něm píšeš, je vidět, že ho máte rádi. Udělali jste dobrý skutek, bez vás by určitě už nežil. Přeji celé tvé rodině, aby vám Myšák dělal jenom radost. Je opravdu krásný, má moc pěknou kresbu na hlavičce. To se málokdy vidí.

 14. Jak začnou ratolesti odrůstat, vybíjíme si rodičovské pudy na zvěři. Koukám, že Yfča rovněž dospěla do tohoto stadia. Dokud kocour krade jen fusekle, je to ještě dobré…

 15. Meto…… my jsme k Myšákovi přišli úplně náhodou (viz http://yfca.bloguje.cz…-mysak.php), o rozšíření domácího zvěřince (máme potkanku Šínu) jsme s mým dědkem vůbec neuvažovali. Pokud jde o to vybíjení rodičovských pudů, mohu s klidným svědomím konstatovat, že ač byla Kačaba značně hyperaktivní, tak Myšákovi nesahala ani po jeho čenich. Myšák je totiž neřízená střela… :o))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *