Yfče s láskou

„Maminko, chtěl bych Vás požádat o Ivančinu ruku,“ řekl jsem jednoho dne před téměř třiceti lety.
„Jirko, ty kluku pitomej, neber si ji, ta je schopná ti místo večeře zahrát na kytaru,“ odpověděla mi budoucí tchyně. Tehdy jsem se tomu hrozně smál.

V roce povodní měla Yfča při evakuaci Holešovic v povodňovém balíčku na privilegovaném místě ladičku na kytaru a trsátka. Jinak snad už nic.

Loni, když jsme se radili o nákupu nových zařízení a spotřebičů do domácnosti a já jsem se nesměle zeptal, jaké by stanovila pořadí pro sporák, mikrovlnku, pračku, vysavač, ledničku  a sedací soupravu, Yfča řekla: „Měli bychom koupit elektrickou kytaru a zimní gumy.“

Yfčin sen...

Smích už mě dávno přešel, ale domácnost máme (jak je vidět na fotografii) již téměř kompletně zařízenou, zbývá dokoupit ty blbosti. Jsem své ženě nesmírně vděčný za tvůrčí a odvážný přístup k řešení zapeklitých rodinných dilemat, a tak jsem jí věnoval k MDŽ kytičku bůček.

Yfčin manžel Jíra

0 komentářů

 1. :-))Koukám, že ses Yfče pomstil za ten poslední článek, kde psala, že chlap při rýmičce trpí. :-)) Mám dotaz: vaří ti a nebo ti hraje na kytaru? :-)) Ale souhlasím s ní- já bych si taky asi radši koupil kytaru než pračku. :-)))

 2. Co to je kytička bůček? Nemělo tam být „kytičku a bůček“? Tchýně má jak vidim smysl pro humor. 🙂

 3. Pro BrblalaKytička bůček je bůček plus asparagus, to celý zabalený v celofánu. Yfča totiž už leta tvrdí, že bůček je ta nejhezčí kytička.

 4. Podle obsahu hlodníku musíš mít doma docela legraci. Někdy si říkám, že Halina Pawlovská musí své příhody od někud čerpat a mám jedno vážné podezření… 🙂

 5. Yfča to má asi nějaké popletené,bůček nejni žádná kytička. Kytičky jsou česnek a cibule! Co jí to na tý Invalidovně učili?

 6. Jardo…… kytaru jsme si pořídili až po pračce, anébrž Jíra dosud nepochopil, co je důležitější… ;o)

 7. Radime…… před časem mi jeden ze čtenářů napsal do vzkazu, že Halča vyprávěla jednu z Kačabčích příhod coby svoji rodinnou. Jestli je to pravda, to nevím, anébrž její pořady nesleduji. Ale někde jsem asi před rokem četla, že prý vykrádá historky herců a vypráví je stylem „Můj otec…“. Kdybych chvíli hledala na netu, tak bych možná ten článek našla.

 8. Kráťo…… nejhezčí kytička je vskutku bůček! I když připouštím, že i česnek s cibulí mají své kouzlo. :o)

 9. BoBe…… to není sušák na prádlo. To je multifunkční držák na noty, který občas slouží jako sušák na prádlo… ;o)

 10. Kytaru a kajak do každé domácnostiV takovejch domácnostech není nuda. I u nás to vypadá podobně. Akorát vedle kytary ještě leží kajak. Proč, to se mě neptejte.Je to prostě tak.

 11. Yfčo a Jirko: Mám pocit, že niektorí blogeri si písaním kompenzujú nepochopenie v rodine. U vás dvoch toto podozrenie v žiadnom prípade nemám. 🙂

 12. Rockovej koncert v obýváku. Super! Na závěr produkce se anarchisticky vyhodí ubohý sušák z okna. Už to vidím. Krása…! :o))

 13. A proc ne. Pořád lepší sranda než nuda. Já mám své pejsky a luk. Víc nepotřebuji. Možná ještě kytičků bůčku :)))

 14. Yfčule, multifunkční držák na noty mě teda dostal! :-)) Myslím si, že se s tebou asi doma rodina nenudí! :-))

 15. ngvadi…… jsme tak trošku bláznivá rodina. Fan Vavřincová by u nás mohla čerpat materiál na další díly Takové normální rodinky… ;o)

 16. Lucko…… zatím z okna nic nevyhazujeme, navíc bych o ten multifunkční držák na noty, který občas slouží i jako sušák, nerada přišla! :o)

 17. @Teo…… Halinka vskutku vypadá na to, že už několik desetiletí dostává enem kytičky – bůčky. ;o))

 18. I u nás domazaujala čestné místo v obýváku elektrická kytara. Ovšem má drahá polovička se na ní teprve ZAČÍNÁ učit. Já se také učím, ale trpělivosti 🙂 Navrhnu mu ten sušák na prádlo jako držák na noty, toho nadchne 🙂 A mě taky – není kam věšet, nebude se prát 🙂

 19. Sušák na prádloYfčo, kde se taková věc dá koupit ? Tedy ten sušák ? Já mám novou automatickou pračku, už ji mám zapojenou a těším se pokaždé, až budu prát. Jenom to vyprané prádlo věším na šňůry v předsíni a v koupelně, takže to u nás vypadá jak u cikánů…:o)

 20. Montrealere…… pod www máš odkaz na podobný sušák. Když hodíš do Google „sušák na prádlo“ najdeš fůru odkazů, stačí si vybrat…

 21. Ahojka Yfčo, zabloudila jsem sem nějak náhodou… zatím jsem přečetla dva články a super, asi je s tebou bžunda… zatím, jdu ještě číst…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *