… než sešlápnete pedál plynu až k podlaze

… než se před jízdou osvěžíte několika doušky alkoholu
… než projedete křižovatku na červenou
… než se přeřítíte kolem nástupního ostrůvku plného lidí osmdesátikilometrovou rychlostí
… než budete předjíždět v místech, kde je to zakázáno

… prostě než se zase budete za volantem chovat bezohledně, měli byste znát příběh Jacqueline Saburidové

Seznamte se s ním, i když mezi piráty silnic nepatříte. Každý z nás totiž někdy pospíchá, vydá se na na silnici nevyspalý nebo po flámu… Nemyslete si, že vám se nic podobného stát nemůže.

Pokud vám dělá angličtina potíže, klikněte sem.

0 komentářů

  1. NežTedy jestli je to skutečnoat tak je to fakt hustý. Tohle je jedno z mála pravidel, které dodržuji. Pásávám se sám do pásů, nejezdím na červenou a před jízdou si nedávam ani Pito. Jenže sem takový asi sám :O((

  2. Obyčejná tramvaj…Jenomže já jel na kole plnou rychlostí a ona mi na křižovatce nedala přednost. Odvezli mě do nemocnice s otřesem mozku a se 3 vyraženými zuby. To by na první pohled samo o sobě ještě nebylo tak zlé, srážky s tramvají obvykle končívají hůř. Problémem se však ukázal zmíněný otřes mozku. Přestože doktoři na mně nic nenašli, doplatil jsem na havárii trvalou změnou povahy, občasnou ztrátou vůle (abulií), depresemi a tak raději téměř nevycházím z bytu. Nákupy a obědy mi vozí Pečovatelská služba. Už osm let… přitom tok 1996 pro mě začínal docela nadějně až do onoho 14.června. Mnoho věcí pro mě tímto dnem navždy skončilo.

  3. To je sílaještěže teď nemusím řídit.Tohle chytne každýho,ale na jak dlouho…taky se nenapiju,ikdyž vím že řídit budu až za dlouho.A vím proč.Přítelkyně autonehodu zažila a nesnese běžnou jízdu po okreskách rychleji než 70kou.Nechtěl bych to zažít a už vůbec ne takovej extrém jako v tom článku.

  4. Jacqueline SaburidoJE TO STRAŠNÝ A MOC MĚ TO MRZÍ…..DOUFÁM ŽE TO PŘEŽIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. Milé děti…… co právě sedíte v Městské knihovně v Praze… nechcete se raději začíst do nějaké zajímavé knížky? ;o)

  6. Jacqueline SaburidoTo je fakt síla. Hrozný. Když sem o tom před rokem četla bylo mi hrozně, ted je mi ještě hůř, protože vím, že jsem na to zapoměla. Musí být hrozné jeden den vstát krásná a štastná a druhý den znetvořená s navždy zničeným životem… A doufám, že i když je to kruté napomůže to snížení počtu nehod kvůli alkoholu za volantem.

  7. Jacqueline SaburidoUz driv sem dostala e-mail s fotkami a textem…Kdyz sem si ho zacalo prohlizet,tak sem si rikala,ze to neni az tak strasny…Ale najednou prisly fotky,jak vypada ta holka potom…Chtela sem ten meil zrusit.Pozdeji sem si uvedomila,ze to vlastne videt celkem chci,ze me zajima,jak nekdo po tak vazne havarii muze vubec vypadat.Koukla sem se na to znovu a vydrzela az do konce…Prvni myslenka byla…Je to vubec pravda??Jo je a dost kruta.Za nejakou dobu sem zacala hledat ruzne clanky.Moc jich sice neni,ale aspon neco…Jestli nekdo nejakej mate,tak mi ho prosim poslete.Klidne s tema ,,hroznyma,,fotkama.Doufam,ze na tento pribeh nikdy nezapomenu.Je mi teprve 13 roku…Nedokazu si predstavit,ze by se mi toto melo treba zitra stat…asi bych se zabila…Nikdy nepijde,pred ti,nez pujdete ridit!!!Nikdy,to za to prece nestoji,ne??!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *