Bowling Zlatá Kovadlina

Holešovičtí milovníci bowlingu se konečně dočkali: v restauraci Zlatá Kovadlina byla před několika dny otevřena profesionální bowlingová čtyřdráha.

Restaurace Zlatá Kovadlina je první profilovou restaurací Zlatopramenu v Praze. Najdete ji v ulici Komunardů 36 (zastávka U Průhonu). Když vystoupíte z tramvaje, zcela jistě nepřehlédnete typický vývěsní štít. Kromě dobrého piva vás tady čeká i slušná nabídka hotových jídel a minutek za přijatelné ceny.

Čtyřdráhu postavila pelhřimovská firma BOWLING CZ spol s.r.o., která je výhradním distributorem bowlingového zařízení americké firmy Brunswick Bowling & Billiards se sídlem v Muskegonu (stát Michigan). Mezi její nejznámnější bowlingové projekty patří dráhy v Račicích, na Vojkově, Babylon Centru a Tip Sport Aréně v Liberci, Brunswick Club Klíše v Ústí nad Labem, Bowling Centrum Na Ovčíně v Praze 10 a osmáct drah v Einsteinově ulici v Bratislavě.

Prostředí bowlingu ve Zlaté Kovadlině je velmi příjemné, stejně jako obsluha, a ceny za pronájem jsou zatím velmi mírné (po dobu zkušebního provozu je to pouhých dvě stě korun na hodinu, později zaplatíte za hodinu „ve špičce“ cca 350 Kč).

I když jsem odkojena kuželkami, jimž se už pár let věnuji závodně, a na bowling zajdu v průměru jednou ročně, možnost zahrát si na fungl nové dráze jsem uvítala. Osobní rekord (206) jsem si sice nevylepšila, ale i tak jsem byla se 177, 153 a 158 body spokojena.

Zdeněk měl čtyři striky za sebou, ale pěkně zvojtil konec (první řádek),
tak jsem ho na konci dohnala, i když jsem nehrála nic moc (třetí řádek).

Bylo to možná i tím, že se věnoval Kačabě víc než hře… ;o)

Dráhy si lze objednat i na telefonním čísle 246 005 313.

Ať vám to padá! :o)

0 komentářů

  1. Tušení stínůYfčo, za osaměle trčící penzisty, kteří (díky sociální politice státu) si mohou dovolit hrát bowling tak akorát doma od setmění do kuropění, se ptám:Patří autorce spotu ten rozkošně se vrtící biskup dámy, která se úporně snaží vysvobodit prsty, nešťastně uvíznuté v oranžové kouli? 🙂

  2. Anquetile…… to kuželkami vypracované hýžďové svalstvo vskutku patří mé maličkosti. Právě v desáté hře skláním svých 183 cm k zemi za účelem doražení drzé kuželky, která se neomdlela hned napoprvé. Když jsem kuželku uklidila, hodila jsem strike (anébrž mám nervy ze železa) a zplichtila jsem Zdeňka. :o)

  3. ta fotka mi přijde nějak neostrá :)jinak zase tak bych holešovické nelitoval, třeba na Milady Horákové je taky nějaký bowlink, pokud vím

  4. Marconi…… „Katastrální hranici mezi Holešovicemi a Bubenčem tvoří ulice Milady Horákové a Kamenická, dále jde hranice po okraji Královské obory až k Výstavišti a odtud je až k železničnímu viaduktu hranicí ulice U Výstaviště. Vše, co leží od této hranice na sever, je Bubeneč.“ viz:http://prago.info/view.php?cisloclanku=40046A dál: „Letná není katastrálním územím nebo pražskou čtvrtí. Je to pomístní název odvozený od názvu jednoho z pražských kopců, který přešel i na území jeho svahů a jeho okolí. Proto je Letná je pojem subjektivní, každý si může určit její hranice tak, jak to cítí. “ viz:http://prago.info/view.php?cisloclanku=304005;o)

  5. ParádaJako holešovický diskordián to musím ocenit :). Ale šimpanze tam asi nemají, že? Ti se asi potulují pouze po kalifornských bowling hernách.Teď ještě sehnat spoluhráče 🙂

  6. Jaký je rozdíl mezi……normálními kuželkami a bowlingem – ptám se vás odborníci na slovo vzatí.

  7. Kuželky versu bowlingZásadní rozdíl je jednak v počtu kuželek (kuželky 9, bowling 10, navíc jsou jiného tvaru, mají i jiné těžiště), v povrchu drah, koulích (kuželky se hrají koulí o váze 2,85 kg, která nemá otvory pro prsty na rozdíl od té bowlingové, která otvory má, je na objem větší a jsou povoleny různé váhy koulí), jiný je i styl počítání bodů, způsob odhozu koule, obuv hráčů atd. ;o)

  8. Vysvětlí mi někdo , jakej je rozdíl…Mezi kuželkami o bowlingem ? Tedy ne že bych bez toho vysvětlení nemohl žít, ale vzhledem k tomu, že Yfča je pře-bornice v kuželkách, mohla by vědět i něco o bowlingu. Já, ignorant, to stále považuji za jediný sport se dvěma názvy.Dííííííky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *