Nudíte se? Pořiďte si Skype!

Ráda bych trošku poopravila známou hlášku: „Nudíte se? Kupte si medvídka mývala!“ na „Nudíte se? Pořiďte si Skype!“ Předevčírem večer jsem se zaregistrovala a už mi tato možnost telefonování po internetu přinesla víc než nevšední zážitky…

Pro ty z vás, kteří snad netušíte, o co se jedná, jen v krátkosti: máte-li po ruce repráky a mikrofon, připojte je ke svému počítači a pak si stáhněte program, po jehož instalaci budete moci zcela zdarma telefonovat s dalšími „skypáky“. Kromě toho ještě můžete chatovat, nebo třeba posílat soubory.

Když budete mít štěstí, narazíte možná na někoho známého, s nímž si rádi popovídáte. Před chvílí jsem po devětadvaceti(!) letech mluvila s bývalou spolužačkou, která už dlouhá léta žije v Německu. Nebýt Skype, asi bychom si nepodrbaly.

Pokud jste připojení a zadáte si status Skype Me, vidí vás ostatní aktivní uživatelé a mohou vám volat. Zkrátka a dobře, nudit se nebudete.

Včera jsem si tento mód zadala a během hodiny na mne promluvili chlapci z Egypta, Turecka (hned dvakrát), Itálie (tři kousky), Španělska, Makedonie a Číny.

Jen Makedonec mluvil česky, i když špatně.

„Achoj, cholka, Praha je chezka“, řekl. „Co dělaš?“

„Pracuji,“ odvětila jsem.

„Co pracuješ, cholka? Co dělaš? Maš džob?“

Pravila jsem, že dělám účetnictví. „Víš, co to je?“ zeptala jsem se.

„Nevíš. To jaká práce?“ vyzvídal.

„Služby,“ říkám.

„Tužby!“ zvolal radostně.

Rozesmála jsem se. „Tužby ne, služby. Servisis, ekaunting…“

„Vim. Si chezka cholka. Já pojedu Praha dovolená a tebe vidět. Kolik stará?“

Řekla jsem, že mi je sto. Číslovky nejspíš uměl, protože se rychle rozloučil a zavěsil. Škoda, začínalo to být zajímavé.

Ostatní česky nerozumněli, nezvládali ani angličtinu. Nepochopila jsem, proč vytáčeli spojení, když mám češtinu uvedenu na své vizitce jako jediný jazyk, jímž jsem schopná se domluvit.

Nakonec, krátce po půlnoci, mi volal jeden Němec. Nemluvil. Jen funěl. Asi si myslel, že provozuji levnou erotickou linku. Bleskově jsem zavěsila, a tak ani nevím, jestli mu moje „Haló“ stačilo… 

Mód „Skype Me“ jsem pro jistotu zapudila. Ale pokud si se mnou budete chtít pošpitat, určitě si mne najdete… ;o)

19 komentářů

  1. Yfčope…… kupte si na to Skypování telefon! Strká se to USB a je to fakt poznatelně lepčí, než repráky a krofák nebo sluchátka s mlíkofounem, protože… Důvody jsou nejméně tři. A šlo to s cenou dolů, je to skoro za babku. Nekecám, mám to osobně vyzkoušené.

  2. Kráťo……telefon je pro mne zbytečný. Vím, že se dají koupit za přijatelnou cenu a dokonce se dají sehnat i modely, které fungují i jako pevná linka. Jenomže… telefon je nutné držet v ruce (nemá-li hlasitý odposlech)… Takhle se mohu prodírat houštím adresářů a podadresářů ve svém počítači, nebo se věnovat manuální práci, a přitom kecám a kecám a kecám… ;o) Ale díky za tip. :o)

  3. týjoa kde se to dá sehnat? v práci máme za pár šprdlíků sluchátka s přidělaným mikrofónem, bych ti někdy zavolal třeba :o)

  4. Yfčo,zapomněla jste zdůraznit ještě jednu docela dobrou věc – že lze sestavit konferenční hovor až 5-ti účastníků.Sice občas konferujeme jen ve třech, ale je to stokrát lepší, než aby jeden zavolal druhému, ten to opakoval třetímu, ten zavolal prvnímu, že má jiný názor, pak se třetí s prvním dohadovali, kdo to zavolá druhému…

  5. Kráťo…… jasan. Také může najednou chatovat hned několik lidí. I když ty telefonáty, kdy najednou mluví třeba čtyři ukecaný baby, mají samozřejmě větší kouzlo… ;o)

  6. Saso, to je beta verze, četl jsem, že jsou s ní zatím trochu problémy. Asi bude lepší počkat na ostrou verzi, která prej má bejt už začátkem příštího roku. Jinak samozřejmě Skype všem doporučuju, je to skvělá věc!

  7. YfčoooooooooooJdu si tě najít. Nevadí, když zavolám? Ráda bych si tebou pokecala, moc se mi líbí tvoje stránky a styl humoru. 🙂

  8. kontaktyMám Skype asi půl roku a nemohu si ho vynachválit. Jen v práci mne občas mají za blázna když si povídám s monitorem, směju se a gestikuluji. A taky když si zapomenu vyndat z ucha sluchátko a odcházím od stolu.

  9. už mi to doporučovalkdysi hawran, ne že bych mu nevěřil, ale neměl jsem připojení. To už ted mam, tak jen do čeho budu moci krofat a je to……..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *