Chcete Prahou cestovat rychle? Musíte přestupovat!

Potřebovala jsem se co nejrychleji dostat z Holešovic do Hostivaře. Využila jsem portálu Dopravního podniku hlavního města Prahy a nechala si vyhledat spojení.

Okamžitě mne zaujala varianta s jedním přestupem. U Průhonu se nasoukám do patnáctky a na Strossmayerově náměstí skočím do šestadvacítky, která mne doveze k cíli.

Druhá trasa byla o mnoho krkolomnější, proto mne příliš nelákala: tou samou tramvají dojedu k zastávce Nádraží Holešovice. Odtud metrem na Hlavní nádraží, kde po zhruba pětiminutové chůzi naskočím do osobního vlaku číslo 9169 a pojedu jím do zástávky Praha – Hostivař. Z nádraží se odplazím k autobusu číslo 122. Pokud by se mi jízda autobusem nezamlouvala, mohu si počkat na tramvaj číslo 22. I tou se dostanu tam, kam potřebuji.

Jakou variantu byste zvolili? Že tu jednodušší? Chyba! Chcete-li se v Praze někam dostat rychle, musíte pokud možno použít všechny druhy dopravních prostředků!

I když je to neuvěřitelné, přestoupíte-li jen jednou, dostanete se z Holešovic do Hostivaře za 53 minut. Když pojedete tramvají, metrem, vlakem a zase tramvají (případně autobusem), bude cesta o dvanáct až patnáct minut kratší! A navíc uděláte i něco pro své zdraví, protože se hezky projdete… ;o)

 

Pro nevěřící Tomáše přikládám důkaz:

První, takzvaně pohodlná varianta – s jedním přestupem:

Druhá, utíkací varianta – s několika přestupy a procházkou:

0 komentářů

  1. Bydlel jsem asi půl roku na Zahradním Městě, obsluhovaném hlavně linkami 22 a 26, popř. několika autobusy ze Skalky… Tyto trable s přepravováním se na opačný konec Prahy pro mě tenkrát byly na denním pořádku :))

  2. Yfčo,neprojdeš se, ale poběžíš! Ten panáček na přesuny to tak tak stíhá. Radši vsaď na jistotu a plaz (nebo plaž?) se tramvají!

  3. Láďo…… však jsem se taky pro tu okružní jízdu tramvají nakonec rozhodla. Měla jsem strach, že bych neklusala dostatečně rychle. Navíc bych musela na Hlavním nádraží přeskakovat bezdomovce… ;o)

  4. aTeo…… no, varianta „pěšky“ by asi na téhle trase nebyla tou nejrychlejší. Ale varianta „na kole“ by možná směle konkurovala té „utíkací“. Jenomže na kolo teď zrovna není nejvhodnější počasí… :o)

  5. Pozor!Nedoporucuji pouzivat dopravnich prostredku, ktere jsou vybaveny calouny. Po usednuti osoby se srabem (nemyslim financnim ci jinym zivotnim…, ale zivym zviratkem), ktery bohuzel je zpusoben migraci z vychodnich zemi, jste na nejlepsi ceste, ze zviratko z calounu vyleze a zaleze vam pod kuzi! Onemocneni je povinno hlasiti, jinak pokuta! Viz. info na cs. internetu. Tak tedy nejlepe pesky a pekne lesem, parkem, kde zase cihaji klistata…

  6. Zlatej Hradec KrálovéZrovna dneska řeším přepravu časově nejvýhodnější z Hradce Králové do Prahy – Zelený pruh. Nabízejí se možnosti jako vlakem na Hl.na pak metrem a busem, nebo vlakem do Krče a pak kousek pěšky a pak asi tři další …. A ještě k tomu to je v neděli. Zlatý Hradec Králové, kde se dostanete téměř kamkoliv bez přestupu přímo z hlavního nádraží. A to Hradec zase není nějak malé město.

  7. Ideální stavMy to máme ještě jednodušší. Žádná hromadná doprava u nás není, takže musíme všude pěšky.

  8. Můžeš si říkat, dřívě to bylo lepší.V tomhle případě určitě – pamatuješ na autobusy 136 a 175, jezdící po Argentinské (cca do roku 1984)? To by bylo rovnou jednou linkou. Jinak, ani první varianta není bez chůze, protože je nutné přeskakovat na Štrosmajeráku z ostrůvku na ostrůvek. Já osobně bych ale jel na Nádraží Holešovice, metrem na Opatov a pak 177. Pak už je to kousek, a je to jen s přestupem navíc. 26 je solidní vyhlídková jízda.

  9. Jak rád vzpomínám na pražské MHDZlatá tramvaj 22, kdysi jsem v ní strávil pěkné odpoledne při přesunu z Dejvic do Hostivaře :)Buďte rádi za MHD které pokrývá víceméně rovmoměrně vetšinu Prahy! Pobývám momentálně na ostrově kde vynalezli sendviče (a dodnes si to u oběda připomínají) a veřejná doprava je o hodně horší. Město velikosti Prahy je pokryto řídkou sítí autobusů, které jezdí na trase Centrum – Někde. Takže když se chcete dostat z bodu A (doma) do bodu B (v práci), musíte přes centrum i když je to naprosto nelogické. Pro srovnání – představte si že jediným způsobem jak se dostat z Proseka na Harfu je autobusem na Václavák, tam přestoupit a druhým autobusem na Harfu…O vyhledávání trasy na webu ani nemluvím 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *