Až mi vlas stříbrem ztěhotní

„Stáří je ta hezčí část mládí!“ tvrdím zcela vážně v podtitulu své básnické sbírky Staroba, z níž je shluk následujících veršíků:

Až mi vlas stříbrem ztěhotní

Až mi vlas stříbrem ztěhotní,
myšlenky umřou nudou.
Mládí už krásu
nezhmotním,
třást se mi ruce budou.

Naposled vzhlédnu za vážkou,
dotknu se Smrti břehu.
A pak se vydám s
přihláškou
do Spolku přátel žehu…

(c) Yfča

0 komentářů

  1. 2 yfcajednou mne zaujala vyveska spolecnosti pratel zehu, ktera krome technickych udaju, jako "kolik metraku uhli je potreba na jeden uspesny zatop atd.", obsahovala take pusobive naborove motto: "kazdy clen noveho clena".ono je to vlastne logicke. nesmis umrit driv, nez si za sebe privedes nahradu.jen si tak rikam, ze tato basen by se na na vyvesce nadherne vyjimala.

  2. ajaku…… oni ti členové jsou zvláštní. Kdysi dávno jsme tiskli Spolku přátel žehu zpravodaj. S chutí jsem se vždy začetla do obsahu, neboť jejich nadšení pro žeh bylo neutuchající. Pořád si pamatuji na kratičký článek jedné z členek SPŽ:"Prosadili jsme konečně v naší obci, aby na hřbitově byla rozptylová loučka. Jaké však bylo moje zděšení, když jsem jednoho dne přišla na hřbitov a na kraji loučky byl vykopán čerstvý rov!!! Jak mohl ten hnusný hrobník tak znesvětit místo posledního odpočinku našich členů?!? I když zatím nebyl žádný z členů na rozptylové loučce uložen k poslednímu odpočinku, i tak se jedná o zavrženíhodný čin!"

  3. :)))Yfčo, řežu se tady smíchy, kolegyně si myslí, že jsem se ani zbláznil. :))) Tvůj smysl pro humor a to jak si se sebe umíš dělat srandu – to fakt nemá konkurenci! Jsem rád, že jsem tě na internetu objevil. 🙂

  4. Elektrikáři,kteří předělávali rozvody v bytě po prarodičích, když našli spoj vzniklý zkroucením drátů a zaizolovaný náplastí se provokativně ptali, byl-li dědeček členem Společnosti přátel žehu. Nevím jak vás, mě to pobavilo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *