Na Karlově náměstí zabíjela tramvaj…

Dnes brzy ráno se na Karlově náměstí v Praze stala tragédie. Vykolejila zde tramvaj a smetla několik lidí čekajících na zastávce. Při neštěstí zahynul devětapadesátiletý muž a o pět let starší žena. Další dva cestující byli zraněni těžce. I když jsem ty nešťastníky neznala, je mi z toho smutno. Ještě víc mne ale rozesmutnily reakce některých „lidí“…

Zprávu jsem našla na webu lidovky.centrum.cz. Po jejím přečtení jsem klikla na reakce čtenářů. Asi jsem to neměla dělat…

„Zase o dva blby pražáky míň“, píše brněnská hyena s IP adresou 212.96.177.9. Přiznávám, že mne to šokovalo o to víc, že mám mezi Brňáky několik velmi dobrých přátel, kteří samozřejmě (stejně jako já) soudí lidi podle charakteru, nikoli podle bydliště.

Je mi jasné, že každý nemusí mít Pražáky v lásce (musím při té příležitosti podotknout, že znám i několik stejně omezených Pražáků, kteří koukají skrz prsty na lidi žijící mimo matičku stověžatou – zajímavé je, že ve všech případech jde o jedince, kteří se narodili jinde a do Prahy se přistěhovali), ale radovat se z dnešní tragedie? Navíc o Pražáky vůbec nemuselo jít.

Na další podobnou reakci jsem byla upozorněna kamarádkou. Ji zase znechutil primitiv, reagující na webu novinky.cz:

Na našich silnicích bohužel umírají lidé téměř každý den. Často jde o ty, kteří nehodu nezaviní. I dnes ráno zemřeli v Praze dva nevinní lidé, kteří měli smůlu, že byli v nevhodné době na nevhodném místě. Umím si představit, jak bolestný a smutný je dnešní den pro rodiny těch nešťastníků. Doufám, že si nikdy nepřečtou slova několika hlupáků, kteří dnes prezentovali svoji nenávist vůči Pražákům zcela nevhodným způsobem…

0 komentářů

 1. Taky to nechápu,jsem Brňák a na Moravu nedám dopustit, ale že bych musel urážet Pražáky a Čechy obecně, to rozhodně ne. Když vidím reakce těch "spoluobčanů", je mi z nich špatně a pokud je to Moravák, tak je mi z toho ještě stydno. Ach jo.

 2. vždyť jsme všichni Češi!! Lidi,co blázníte?! To samé se mohlo stát komukoli a už se nikdy nevrátí domů,nikdy neuvidí své přátele,nikdy! Nebo už celý život mít ovlivněný touto událostí,vždyť byli i těžce ranění.. A klidně tu mohli být jen na výletě 🙁 nebo jen něco zařídit…Já musela jít okolo a měla jsem slzy v očích, jak rychle může vyhasnout lidský život…

 3. Píšťalko, máš pravdu – jsme všichni Češi. Místo toho, abychom drželi při sobě, tak jsme na sebe hnusní. Dokonce i při takovýmhle neštěstí se najdou hajzlové, co si přihřejou polívčičku.Na druhý straně je ale fakt, že mezi náma hajzlové byli, jsou a asi i budou. Za války udávali podobní "Češi" sousedy Gestapu, za komančů donášeli estébákům… Je mi z podobných kreatur špatně.

 4. Myslím, že anonymita obecně ukazuje, co v člověku je. Názory na diskuzích jsou toho důkazem…Cynismus nejvyššího stupně. Je mi to líto.

 5. Souhlas s Andreou.Absolutní souhlas s Andreou. "Názory" pod články ve zpravodajských serverech je lepší nečíst. Většina z tamnějších přispěvatelů je, mírně řečeno, retardovaná…A blb zůstane blbem ať už je z Brna, Chomutova nebo Prahy. Těch normálních je ale naštěstí ještě většina.

 6. Názory v diskuzích na informačních serverech mnohdy více vypovídají o osobě pisatele a s tématem to většinou nemá nic společného.Asi je to nový druh úchylky internetově diskusní prudič.

 7. obraz spolecnostiJe hnusný a odsouzeníhodný že někdo dokáže být takovej. Stydím se za takové individuum, které se takhle chová. IMHO bohužel je to obraz lhostejné společnosti ve které žijeme. Např. současná politická scéna nebo ignorování hajlujících nácků jsou toho dostatečným důkazem. Inu jsme jako národ nepoučitelní… stále doufám že se probereme a začneme konečně proti takovým lidem něco dělat.

 8. Já se sice s kamarádama z brna pošťuchuju ohledně toho kdo a kama je, ale je to jenom pošťuchování. Takovéhle rakace vůbec nechápu :(( To je den, poslední doubou mi lidi připadají hrozní. Jedna se soudí se svým zachráncem, další mají takhle ubohé remci… Kam ten svět spěje ??? Asi do záhuby. A naivky vezme ssebou 🙁

 9. Yfčo a spol…takovéhle připomínky ke smutné tragédii se mi taky vůbec nelíbí a jestliže někdo něco takového dokáže říci či napsat, tak on sám je blbec!!! Jsem taky Brňák a v Praze znám několik SUPER lidiček!

 10. psychopatineřekla bych,že je to problém pražáci (nebo třeba Berouňáci,plzeňáci,českobudějovičáci atd atd) versus brňáci (jihlavani,ostraváci,bratislaváci a dále si dosaď dle vlastního výběru…) ale problém prezentace trapného psychopatajá si spíš při přečtení takových příspěvků řeknu:…chjo,zase o jednoho psychopata více…

 11. Je mi smutnoA stzd9m se lidi, kteří mají takto pokřivené myšlení. Jsem moravačka žijící v Čechách a vím, že někteří moráváci jsou horší než ….. . Má¨m v Praze i v Brně spoustu dobrých lidiček. Ono to není o tom, kde člověk žije, ale jak žije A CO MÁ V HLAVĚ

 12. Jednoho ze zemřelých jsem osobně znala, nebyl to Pražák…i když to je absolutně nepodstatný, je to tragedie 🙁

 13. To jsou hyeny!Ten muž byl bývalý spolužák mého táty.Byl to "Hradečák"-Hradec Králové.Ty hyeny by si to měli pořádně!!!!!!!!!!)uvědomit!

 14. PRAHA VERSUS MORAVAjá bych k tomu podotkla, že podle mých soukromých průzkumů bydlí v Praze mnohem víc Moraváků než rodilých Pražáků. Takže nechápu, co Moraváci pořád proti Praze mají, v podstatě je to jejich "odloučené pracoviště".

 15. brňáci…humus sem brňák,mám auto s pražskou spzkou,dneska přijdu k autu a všecky gumy propíchaný…díky krajané moji…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *